Kids'Skills

Kids’Skills to skuteczna metoda pracy z dzieckiem oparta na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach.

Problemy z dzieckiem?

Nie, to tylko brak pewnych umiejętności, które Twoje dziecko może nabyć przy pomocy metody Kids’Skills!

Ile razy słyszeliście lub mówiliście: „mam problem z moim dzieckiem” albo „moje dziecko ma problem”?

Brak umiejętności to nie problem, tylko wyzwanie!

Czy wiecie, że to, co dla dorosłych stanowi problem w zachowaniu dziecka (złe nawyki, lęki, agresja słowna i bicie) z perspektywy dziecka jest tylko brakiem pewnej umiejętności (koncentracji, panowania nad emocjami, odwagi i samodzielności…), a jej nabycie prowadzi do uporania się z problemem?

Kids’Skills – Dam radę!

Metoda Kids’Skills, opracowana przez fińskiego psychiatrę i psychoterapeutę dr. Bena Furmana, oparta na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach, polega właśnie na tym: na przeformułowaniu problemu w nową umiejętność, której dziecko ma się nauczyć. Wprawdzie metoda powstała z myślą o dzieciach w wieku 3-11 lat, jednak jej zasady z powodzeniem stosuje się również w pracy z młodzieżą, a nawet z osobami dorosłymi.

Wykazano jej skuteczność w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych takich jak:

  • zaburzenia koncentracji,
  • zaburzenia lękowe,
  • niewłaściwe zachowania,
  • agresja,
  • wybuchy złości,
  • problemy z jedzeniem i snem.

Metoda Kids’Skills obejmuje 15 kroków, przez które terapeuta przeprowadza dziecko. Podczas terapii, poza wspomnianym już przełożeniem problemu na umiejętność, dziecko uświadamia sobie korzyści płynące z nabycia nowej umiejętności, zyskuje wsparcie bliższego i dalszego otoczenia, poznaje swoje mocne strony, co z kolei sprzyja podtrzymaniu motywacji i pomaga w osiągnięciu obranego celu.

Kids’Skills – Jestem z Ciebie dumny!

To warsztaty lub spotkania indywidualne dla rodziców, na których poznają oni metodę i uczą się, jak zgodnie z programem Kids’Skills wspierać swoje dziecko w nabywaniu nowych umiejętności.

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o planowanych i nadchodzących wydarzeniach i warsztatach zapisz się na newsletter Przestrzeni Rozwiązań!